KONKURS FOTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY !!!!
W dniu 28 października 2015 r. w siedzibie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej, która wyłoniła laureatów konkursu fotograficznego „BIORÓŻNORODNOŚĆ WOKÓŁ NAS” realizowanego w ramach projektu „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2009-2014 oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
Zgodnie z regulaminem w konkursie mogli uczestniczyć uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa zachodniopomorskiego, stąd udział w nim 445 uczniów !!!!
Komisja składająca się z osób na co dzień zajmujących się fotografią profesjonalną, wyłoniła z ponad tysiąca nadesłanych prac zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych: I-III, IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum. Dodatkowo członkowie komisji wybrali fotografie, które mimo, iż nie zostały nagrodzone to znajdą się w wydanym w ramach projektu albumie fotograficznym.
Komisja kierując się kryteriami określonymi w regulaminie konkursu, postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:
- w kategorii wiekowej I-III:
I miejsce zajęła Hania Kołodziej ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Białogardzie za zdjęcie pn: „Kosy”
II miejsce zajął Kirył Palyonko ze Szkoły Podstawowej w Rogowie za zdjęcie pn. „Gruszka”
III miejsce zajął Mateusz Jurek ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koszalinie za zdjęcie pn. „Ciekawski rudzielec”
IV miejsce zajęła Nikola Pączek ze Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim za zdjęcie pn. „Dostojna czapla”
Wyróżnienia otrzymali:
- Oliwia Klauzińska ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Białogardzie za zdjęcie pn. „Nawozik”
- Amela Kleist ze Szkoły Podstawowej w Gościnie za zdjęcie pn. „Założyłam dziś falbanki”
- Lena Wojcieszczuk ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Białogardzie za zdjęcie pn. „Łyski”
- Maja Markowska ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Białogardzie za zdjęcie pn. „Świnki”
- Kalina Kołodziej ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Białogardzie za zdjęcie pn. „To sprawka bobra”
- Antonina Piątek ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Białogardzie za zdjęcie pn. „Samotny dmuchawiec”
- w kategorii wiekowej IV-VI:
I miejsce zajęła Eliza Seweryn ze Szkoły Podstawowej w Lejkowie za zdjęcie pn. „Start zmorsznika”
II miejsce zajęła Wanessa Bartoszuk ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Kołobrzegu za zdjęcie pn. „Wróbel”
III miejsce zajął Szymon Wołodkowicz ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Szczecinku za zdjęcie pn. „Mewa”
IV miejsce zajęła Emilia Jensen ze Szkoły Podstawowej w Daszewie za zdjęcie pn. „Ważka”
Wyróżnienia otrzymali:
- Martyna Smaruj ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Kołobrzegu za zdjęcie pn. „Czyżyk”
- Marika Stasik ze Szkoły Podstawowej w Bobolicach za zdjęcie pn. „Kukułka”
- Weronika Rudnik ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Gościnie za zdjęcie pn. „Najstarszy dąb w Polsce Bolesław”
- Gaja Sobocińska ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Kołobrzegu za zdjęcie pn: „Orzechówka zwyczajna”
- Kamil Wilk ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kołobrzegu za zdjęcie pn. „Kaczy bieg”
- Julia Przytocka z Zespołu Szkół w Siemyślu za zdjęcie pn. „Ptasi przedstawiciel”
- w kategorii wiekowej gimnazjum:
I miejsce zajęła Adrianna Skalmowska z Gimnazjum w Karlinie za zdjęcie pn. „Fioletowa magia”
II miejsce zajęła Joanna Olijarczyk z Publicznego Gimnazjum w Człopie za zdjęcie pn. „Jaskółka dymówka”
III miejsce zajęła Aleksandra Żebiałowicz z Gimnazjum w Gryfinie za zdjęcie pn. „Łabędź biały”
IV miejsce zajęła Agnieszka Hrycyk z Gimnazjum Nr 1 w Kołobrzegu za zdjęcie pn. „Podglądając perkoza”
Wyróżnienia otrzymali:
- Kamilla Anuszkiewicz z Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu za zdjęcie pn. „Drzewo pokryte zieloną kołdrą”
- Miłosz Krella z Gimnazjum w Czaplinku za zdjęcie pn. „Bocian”
- Miłosz Osuch z Zespołu Szkół w Barwicach za zdjęcie pn. „Paź królowej”
- Jacek Andrzejak z Zespołu Szkół w Siemyślu za zdjęcie pn. „Konie rasy: Polska szlachetna półkrew”
- Weronika Grabowska z Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu za zdjęcie pn. „Zabawy na śniegu”
- Wioletta Gbur z Publicznego Gimnazjum w Człopie za zdjęcie pn. „Komarnica warzywna”
Nagrodami w konkursie w każdej kategorii wiekowej są :
- za zajęcie pierwszego miejsca – aparat fotograficzny
- za zajęcie drugiego miejsca – tablet
- za zajęcie trzeciego miejsca – mikroskop
- za zajęcie czwartego miejsca - odtwarzacz MP4
- dla osób wyróżnionych - pamięci przenośne USB
O terminie wręczenia nagród laureaci zostaną poinformowani osobiście.
WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE, A ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!